Науково-технічний потенціал Харкова повинен працювати

14:33 30.04.2011
All News
Науково-технічний потенціал Харкова повинен працювати

Харків має дуже потужний науково-технічний потенціал, і він повинен працювати.

Таку думку висловив 30 квітня в ході громадських слухань депутат Харківської міської ради, голова постійної комісії з питань транспорту, зв'язку і екології Володимир Полозков.
«Результати досліджень на новій установці будуть використовуватися не лише в ядерній фізиці і нейтронних дослідженнях, а й у медицині та системі підготовки кадрів, - звернувся до учасників громадських слухань Володимир Полозков. - Харків - один з найбільших наукових центрів не тільки Україні, але й країн СНД, і молоді фахівці і студенти на практиці освоять цю сферу знань, яка так необхідна у галузі використання ядерної енергетики в нашій країні".
Голова комісії також нагадав про важливість використання установки для виробництва медичних ізотопів, які будуть застосовуватися для обстеження та лікування хворих, в тому числі і з онкологічними захворюваннями. У Харкові знаходиться інститут радіології, а на базі ХФТІ вже сьогодні створена лабораторія ядерної медицини і для лікування хворих буде використовуватися нейтронна і бор-захватна терапія. Володимир Полозков вважає, що ядерна установка не тільки абсолютно безпечна, а й дуже необхідна для подальшого розвитку ядерної енергетики і медицини.

Науково-технічний потенціал Харкова повинен працювати
© 2026 All rights to materials posted on the site belong to Kharkiv City Council
Terms of use of site materials