Науково-технічний потенціал Харкова повинен працювати
14:33 30.04.2011
Всі новини

Харків має дуже потужний науково-технічний потенціал, і він повинен працювати.
Таку думку висловив 30 квітня в ході громадських слухань депутат Харківської міської ради, голова постійної комісії з питань транспорту, зв'язку і екології Володимир Полозков.
«Результати досліджень на новій установці будуть використовуватися не лише в ядерній фізиці і нейтронних дослідженнях, а й у медицині та системі підготовки кадрів, - звернувся до учасників громадських слухань Володимир Полозков. - Харків - один з найбільших наукових центрів не тільки Україні, але й країн СНД, і молоді фахівці і студенти на практиці освоять цю сферу знань, яка так необхідна у галузі використання ядерної енергетики в нашій країні".
Голова комісії також нагадав про важливість використання установки для виробництва медичних ізотопів, які будуть застосовуватися для обстеження та лікування хворих, в тому числі і з онкологічними захворюваннями. У Харкові знаходиться інститут радіології, а на базі ХФТІ вже сьогодні створена лабораторія ядерної медицини і для лікування хворих буде використовуватися нейтронна і бор-захватна терапія. Володимир Полозков вважає, що ядерна установка не тільки абсолютно безпечна, а й дуже необхідна для подальшого розвитку ядерної енергетики і медицини.
«Результати досліджень на новій установці будуть використовуватися не лише в ядерній фізиці і нейтронних дослідженнях, а й у медицині та системі підготовки кадрів, - звернувся до учасників громадських слухань Володимир Полозков. - Харків - один з найбільших наукових центрів не тільки Україні, але й країн СНД, і молоді фахівці і студенти на практиці освоять цю сферу знань, яка так необхідна у галузі використання ядерної енергетики в нашій країні".
Голова комісії також нагадав про важливість використання установки для виробництва медичних ізотопів, які будуть застосовуватися для обстеження та лікування хворих, в тому числі і з онкологічними захворюваннями. У Харкові знаходиться інститут радіології, а на базі ХФТІ вже сьогодні створена лабораторія ядерної медицини і для лікування хворих буде використовуватися нейтронна і бор-захватна терапія. Володимир Полозков вважає, що ядерна установка не тільки абсолютно безпечна, а й дуже необхідна для подальшого розвитку ядерної енергетики і медицини.
Останні новини
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів