Харків готовий до опалювального сезону на 76%

13:26 26.07.2013
All News
Харків готовий до опалювального сезону на 76%

Рівень підготовки об'єктів теплового господарства Харкова до осінньо-зимового опалювального сезону становить 76%.


Про це сьогодні, 26 липня, в ході прес-туру по об'єктах комунального підприємства «Харківські теплові мережі» повідомив головний інженер підприємства Євген Зінченко.
 
За його інформацією, підприємство в рамках підготовки до зими працює по декількох напрямках. Це підготовка теплоджерел різної потужності, малих котелень, насосних станцій, модернізація обладнання, часткова або повна заміна малоефективних котлів на 12-ти котельнях міста, а також підготовка в рамках технічного обслуговування житлових будинків.
 
Головний інженер КП «ХТМ» підкреслив, що рівень готовності районних котелень з системою централізованого теплопостачання (всього в місті 6 таких котелень) теж складає 76%.
 
Крім того, цього року намічено виведення з експлуатації дев'яти вбудованих малих котелень, які на сьогодні малоефективні і непродуктивні, й переведення їх на централізовану систему теплопостачання від ТЕЦ-5. Зараз цей процес йде, закінчення робіт заплановано на середину вересня.
 
Також Євген Зінченко повідомив, що цього року буде продовжено реконструкцію котельні на вул. Шевченка, 301. Роботи на цьому об'єкті почнуться в жовтні і будуть вестися без припинення технологічного циклу, і за два місяці тут буде змонтований ще один котел.
 
До початку опалювального сезону також пройде капітальний або поточний ремонт низьковольтних насосів, всього буде відремонтовано 800 агрегатів.
 
Як підкреслив Євген Зінченко, рівень готовності опалювальних систем житлового фонду становить 73%, і в середньому за тиждень цей рівень підвищується на 3-4%.
 
Головний інженер ХТМ також повідомив, що ступінь зносу тепломереж становить близько 70%. Поточного року підприємство запланувало замінити 26 км труб, на сьогоднішній день вже замінено 70%. На ці цілі виділено близько 56 млн грн.
 
Як повідомив головний інженер ХТМ, підприємство займається розрахунками гідравлічних режимів для рівномірного розподілу тепла по мережах.
 
«Останні роки ми працюємо без аварій, оскільки підприємство серйозним чином займається гідровипробуванням мереж під підвищеним тиском - це один з найбільш доступних і дешевих способів виявлення зносу трубопроводу. Поки трубопроводи не пройдуть випробування в 16 атмосфер і не задовольнятимуть за результатами перевірки на щільність, акт дозволу на пуск даної мережі складено не буде. Тому немає підстав думати, що харків'яни можуть залишитися взимку без гарячої води. Всі наші дії спрямовані на підвищення надійності та недопущення аварій на мережах», - запевнив головний інженер КП «Харківські теплові мережі».
© 2026 All rights to materials posted on the site belong to Kharkiv City Council
Terms of use of site materials