У Жовтневому районі відзначили 70-ту річницю смерті підпільниці Марії Кисляк

14:31 19.06.2013
All News
У Жовтневому районі відзначили 70-ту річницю смерті підпільниці Марії Кисляк

У Жовтневому районі відбувся мітинг-реквієм, присвячений 70-річчю страти Героя Радянського Союзу, підпільниці Марії Кисляк.


На мітингу були присутні представники районної влади, ветерани, юні миротворці, місцеві жителі. До пам'ятного знаку на місці страти Марії Кисляк вони поклали квіти і вшанували її пам'ять хвилиною мовчання.


Довідка. Учасниця Великої Вітчизняної війни, підпільниця-комсомолка Марія Кисляк у лютому 1943 року керувала підпільною комсомольською організацією міста Харкова, яка в дні окупації міста активно боролася проти ворога. 18-річна Марія Кисляк писала і поширювала листівки, знищувала есесівських офіцерів, переводила через лінію фронту радянських бійців, які потрапили в оточення. Вона врятувала життя 43 пораненим воїнам Червоної Армії. Гестапо заарештувало її в кінці травня 1943 року й стратило 18 червня. За проявлений героїзм у боротьбі з німецько-фашистськими загарбниками 8 травня 1965 року Марії Кисляк посмертно було присвоєно звання Героя Радянського Союзу.
У Жовтневому районі відзначили 70-ту річницю смерті підпільниці Марії Кисляк
© 2026 All rights to materials posted on the site belong to Kharkiv City Council
Terms of use of site materials