У Центрі поводження з тваринами щодня прилаштовують не менше двох собак
18:46 25.09.2012
All News

Як мінімум дві собаки з харківського притулку для безпритульних тварин щодня знаходять нових господарів.
Про це сьогодні, 25 вересня, повідомила директор КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова. В більш відвідувані дні люди можуть забрати до п'яти собак або кішок.
За словами Юлії Шаповалової, після потрапляння в притулок тварину розміщують на карантинному майданчику, де ветеринари визначають, чи вона соціалізована, а також оцінюють здоров'я вихованця. Тут собаки і кішки проводять 3-4 тижні, під час яких за тваринами доглядають за рахунок підприємства. Юлія Шаповалова зазначила, що до переміщення тварини із зони карантину на неї витрачають близько 300 грн.
Директор центру підкреслила, що в притулку присипляються тільки невиліковно хворі, здичавілі і тварини, які не піддаються соціалізації, а також новонароджений приплід. Але такі особини все одно перебувають на карантині не менше тижня. Вона також уточнила, що в результаті вилову в притулок потрапляє велика кількість здичавілих тварин.
За словами Юлії Шаповалової, якщо тварина вважається перспективною, але хворіє, то фахівці притулку лікують її до повного одужання. Наприклад, на лікування паралізованого лабрадора Мартіна, збитого автомобілем, вже витрачено понад 4 тис. грн з коштів підприємства.
Юлія Шаповалова також нагадала, що притулок був змушений відмовитися від співпраці з австрійською зоозахисною організацією «Four Paws», яка запропонувала міській владі провести за свої кошти стерилізацію безпритульних собак. «Ми дуже наполягали на підписанні договору з австрійцями, проте в одному з пунктів вони вказали, що після стерилізації необхідно обов'язково випустити всіх без винятку собак на вулиці міста. Ці собаки могли бути хворими або агресивними, тому міська влада не пішла на це», - зазначила Юлія Шаповалова.
За її словами, цей метод не призначений для скорочення поголів'я бездомних тварин, а служить лише для оздоровлення їхньої популяції.
«Метод, який пропонують австрійці, відмінно працює в Африці, Індії і країнах третього світу, де немає поняття «власницька тварина». Там собаки є общинними тваринами і ростуть разом з дітьми. Крім того, ця модель суперечить законодавству України. Харків - європейське місто, і наше населення не настільки толерантно ставиться до безпритульних тварин на вулицях. Зрештою, це просто небезпечно: собаки кусаються дуже часто», - підкреслила директор центру.
Latest news
18:30 27.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути16:02 27.06.2026
Швейцарія продовжить підтримувати Харків у відновленні12:12 27.06.2026
Чим живе Харків: Головне за тиждень11:11 27.06.2026
В ООН розповіли про проєкти відновлення, які реалізовуються в Харкові10:10 27.06.2026
Ігор Терехов: Відновлення житла має запускати економіку міста09:09 27.06.2026
Японія продовжить підтримку Харкова17:41 26.06.2026
За минулий тиждень у Харкові народилася 61 дитина17:00 26.06.2026
Ігор Терехов презентував проєкт відбудови мікрорайону на Північній Салтівці16:11 26.06.2026
У Харкові відзначили 30-річчя Конституції15:25 26.06.2026
Харків представив міжнародній спільноті модель модернізації інфраструктури під час війни















































