У Харкові почала працю комісія з контролю за порядком і чистотою в приватному секторі
12:15 15.05.2014
All News

Міська комісія, яка контролюватиме дотримання порядку і чистоти в приватному секторі Харкова, розпочала свою роботу.
У комісії працюють представники ТОВ «Харків-Екоресурс», яке займається вивезенням сміття з приватного сектора, КП «Харківблагоустрій», представники улічкомів і співробітники міліції. Сьогодні, 15 травня, комісія зробила перший обхід в Червонозаводському районі - в районі перехрестя вул. Чугуївської та вул. Основ'янської. Такі обходи проводитимуться щотижня.
Як зазначив директор підприємства «Харків-Екоресурс» Петро Бондаренко, комісія виконує декілька функцій. Зокрема, це інформаційно-роз'яснювальна робота: члени комісії розповідають жителям приватних будинків про необхідність організованого вивезення сміття та його оплати, про санкції, які їх чекають в разі великої заборгованості, розклеюють листівки та наклейки на інформаційні стенди з проханням звернути увагу на стан прибудинкової території і на заборгованість з оплати послуг вивезення сміття.
«Ми розносимо квитанції, досудові позови і повідомлення тим людям, у яких є заборгованість до 300 грн. У разі неоплати людям пред'являють вже судовий позов, після чого їх питання вирішуватиме суд. Зараз на території приватного сектора в Харкові діє подворовий вивіз сміття. Щотижня машина забирає ємність зі сміттям, яка стоїть на прибудинковій території», - повідомив Петро Бондаренко.
Він також зазначив, що поки сміття забирають від кожного двору, незалежно від того, чи є господар будинку боржником, але надалі планують в разі неоплати не вивозити сміття з таких дворів. За словами директора «Харків-Екоресурса», з 1 січня 2013 року, коли почав діяти публічний договір на вивезення сміття, до 1 травня 2014 року заборгованість харків'ян, які проживають у приватному секторі, становить 3,5 млн грн.
Як зазначив заступник директора КП «Харківблагоустрій» Григорій Обозний, спеціальна комісія також стежить за чистотою прибудинкової території. Представники комісії звертають увагу на те, чи скошено траву, чи пофарбований паркан, чи немає аварійних дерев або сміття. У разі невиконання Правил благоустрою території міста порушникам загрожує штраф до 1460 грн.
У той же час, підкреслив Григорій Обозний, працівники підприємства намагаються не виписувати штрафи, а ведуть роз'яснювальну роботу, співпрацюють з городянами. Зокрема, літнім людям працівники КП «Харківблагоустрій» можуть допомогти почистити двір і прибудинкову територію, покосити траву, пофарбувати паркан; також можуть допомогти звернутися до комісії з обстеження зелених насаджень, щоб знести аварійні дерева.
Нагадаємо, що щомісячна вартість вивезення сміття з однієї людини - жителя приватного сектора - становить 9,08 грн, норма сміття на рік - 2,2 куб. м (50 л на тиждень).
Як зазначив директор підприємства «Харків-Екоресурс» Петро Бондаренко, комісія виконує декілька функцій. Зокрема, це інформаційно-роз'яснювальна робота: члени комісії розповідають жителям приватних будинків про необхідність організованого вивезення сміття та його оплати, про санкції, які їх чекають в разі великої заборгованості, розклеюють листівки та наклейки на інформаційні стенди з проханням звернути увагу на стан прибудинкової території і на заборгованість з оплати послуг вивезення сміття.
«Ми розносимо квитанції, досудові позови і повідомлення тим людям, у яких є заборгованість до 300 грн. У разі неоплати людям пред'являють вже судовий позов, після чого їх питання вирішуватиме суд. Зараз на території приватного сектора в Харкові діє подворовий вивіз сміття. Щотижня машина забирає ємність зі сміттям, яка стоїть на прибудинковій території», - повідомив Петро Бондаренко.
Він також зазначив, що поки сміття забирають від кожного двору, незалежно від того, чи є господар будинку боржником, але надалі планують в разі неоплати не вивозити сміття з таких дворів. За словами директора «Харків-Екоресурса», з 1 січня 2013 року, коли почав діяти публічний договір на вивезення сміття, до 1 травня 2014 року заборгованість харків'ян, які проживають у приватному секторі, становить 3,5 млн грн.
Як зазначив заступник директора КП «Харківблагоустрій» Григорій Обозний, спеціальна комісія також стежить за чистотою прибудинкової території. Представники комісії звертають увагу на те, чи скошено траву, чи пофарбований паркан, чи немає аварійних дерев або сміття. У разі невиконання Правил благоустрою території міста порушникам загрожує штраф до 1460 грн.
У той же час, підкреслив Григорій Обозний, працівники підприємства намагаються не виписувати штрафи, а ведуть роз'яснювальну роботу, співпрацюють з городянами. Зокрема, літнім людям працівники КП «Харківблагоустрій» можуть допомогти почистити двір і прибудинкову територію, покосити траву, пофарбувати паркан; також можуть допомогти звернутися до комісії з обстеження зелених насаджень, щоб знести аварійні дерева.
Нагадаємо, що щомісячна вартість вивезення сміття з однієї людини - жителя приватного сектора - становить 9,08 грн, норма сміття на рік - 2,2 куб. м (50 л на тиждень).
Latest news
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів










































































































