У Кабміну знову попросять кошти на водообмін в Краснопавлівському водосховищі

15:32 20.02.2013
All News
У Кабміну знову попросять кошти на водообмін в Краснопавлівському водосховищі

Харківська, Луганська та Донецька області повторно звернуться до Кабінету Міністрів із проханням про виділення коштів на водообмін в Краснопавлівському водосховищі.


Про це сьогодні, 20 лютого, повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін під час виїзної наради, присвяченої якості води у водосховищі. За його словами, наприкінці минулого року три області вперше звернулися до Кабміну з проханням про виділення з держбюджету 40 млн грн на прокачку 130 млн куб. м води в Краснопавлівське водосховище, вода з якого використовується для потреб Харкова. Прем'єр-міністр України Микола Азаров дав відповідне доручення Міністерству екології та природних ресурсів. На сьогодні ця сума вже зарезервована в екологічному фонді, але в регіони поки не надійшла.


Віктор Кітанін повідомив, що вже чотири роки в трьох областях рівень опадів не досягнув норми, через що природнє оновлення води, зокрема, в Краснопавлівському водосховищі не відбувається. Крім того, на цій території з 1998 року не було активних паводків, і останні три літа були аномально спекотними. А оскільки вода в водосховищі не проточна, її потрібно регулярно оновлювати, щоб її показники не погіршувалися. 40 млн грн планується спрямувати на забезпечення роботи 12 насосних станцій, які будуть здійснювати водообмін за рахунок води, доставленої з Дніпра.

За словами Віктора Кітаніна, для нормального водообігу прокачування води має проводитися двічі на рік. Але навіть одного разу достатньо, щоб наповнити водосховище на дві третини від проектного об'єму в 410 млн куб. м води. Зараз обсяг води у водосховищі становить 169 млн куб. м. Цього вистачає для потреб Харкова та області, але при цьому необхідно поліпшувати якість води, що надходить в місто, і знижувати її жорсткість. Завдяки водообміну в 2012 році жорсткість води у водосховищі знизилася з 8,9 ммоль/л у липні до 6,6 ммоль/л у серпні. Станом на сьогодні жорсткість становить 7,4 ммоль/л. У той же час жорсткість води в Дніпрі становить 3,8 ммоль/л.

За словами директора департаменту, сьогоднішня нарада була проведена за дорученням міністра екології та природних ресурсів України Олега Проскурякова. У ній взяли участь представники КП «Харківводоканал», Сіверсько-Донецького басейнового управління водних ресурсів та управління каналу Дніпро-Донбас. 
© 2026 All rights to materials posted on the site belong to Kharkiv City Council
Terms of use of site materials