У Харкові відкрили меморіальну дошку доктору Маї Фоміній
11:07 17.05.2013
All News

Церемонія відкриття меморіальної дошки заслуженому лікарю України Маї Фоміній пройшла сьогодні, 17 травня, біля будівлі міської студентської лікарні, яку вона довгий час очолювала.
В урочистостях взяли участь заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я та соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан, директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, представники Ради ректорів Харківського вузівського регіону, громадських чорнобильських організацій, профспілок медпрацівників та працівників освіти і науки, а також депутати міської та обласної рад та головні лікарі медзакладів міста.
Світлана Горбунова-Рубан, звертаючись до присутніх, зазначила, що за 36 років трудової діяльності на посаді головного лікаря студентської лікарні Мая Фоміна створила і розвинула цілісну систему надання медичної допомоги студентській молоді. З її ініціативи вперше в Україні були створені і відкриті Центри первинної медико-санітарної допомоги на базі вищих навчальних закладів та Центр психічного здоров'я студентської молоді в поліклінічному підрозділі лікарні.
«Увічнити пам'ять такої людини, як Мая Фоміна - це наш святий обов'язок. Ми повинні передати наступним поколінням все, що ми про неї знаємо і пам'ятаємо, усілякими способами і діями - розповідями, книгами, віршами - всім, що може нести в собі пам'ять про цю дивовижну людину. Якби ми уявили собі віртуальну візитну картку Харкова, вона була б викладена коштовним камінням імен. Кожен камінчик уособлює те ім'я, ту особистість, яка вклала свій неоціненний внесок у ім'я та імідж Харкова, в його розвиток. У сяючому намисті цих дорогоцінних каменів ми обов'язково знайдемо діамант найчистішої води, ім'я якому - Мая Фоміна. Дуже добре, що тепер ім'я Маї Григорівни буде доступно всім, нехай воно буде з нами, з нашими нащадками вічно», - підкреслила заступник міського голови.
Зазначимо, завдяки Маї Фоміній у Харкові були збудовані стаціонарні корпуси лікарні, саму медустанову було визнано школою передового досвіду в СРСР.
У серпні 1986 року головлікар лікарні сформувала команду добровольців з числа своїх колег і співробітників, які відновлювали у Чорнобилі поліклініку і надавали допомогу ліквідаторам аварії на ЧАЕС. Згодом з ініціативи Маї Фоміної в Харкові було відкрито одне з перших відділень для лікування ліквідаторів аварії на ЧАЕС.
Latest news
20:45 25.06.2026
Ігор Терехов обговорив на URC 2026 роль самоврядування у відбудові України20:06 25.06.2026
Олександр Новак зустрівся з керівником офісу УВКБ ООН у Харкові19:20 25.06.2026
Ігор Терехов підписав меморандум про співпрацю АПМГ з польськими містами13:13 25.06.2026
Харківська міськрада підписала меморандум про співпрацю з ЮНІСЕФ12:30 25.06.2026
У Харкові представили концепції відновлення пошкоджених будинків11:38 25.06.2026
Харків підписав угоду з ЄБРР про фінансування проєкту модернізації системи теплопостачання11:11 25.06.2026
Ігор Терехов закликав міжнародних партнерів підтримати розробку проєктів та стратегічних документів для розвитку прифронтових громад09:01 25.06.2026
На вулиці Миру тимчасово заборонений рух транспорту07:20 25.06.2026
На вулиці Отакара Яроша тимчасово обмежений рух транспорту20:00 24.06.2026
Трамваї №5 і 8 у четвер змінять маршрути, а тролейбус №6 курсуватиме зі більшим інтервалом



























































