Олександр Вілкул ознайомився з роботою нового обладнання котельні Харківських тепломереж
11:26 28.03.2013
All News

Віце-прем'єр-міністр Олександр Вілкул сьогодні, 28 березня, в ході візиту до Харкова відвідав котельню КП «Харківські теплові мережі», де ознайомився з роботою унікального обладнання.
В ході відвідування віце-прем'єра супроводжували Харківський міський голова Геннадій Кернес, голова Харківської облдержадміністрації Михайло Добкін, голова Харківської обласної ради Сергій Чернов, а також міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Темник.
Як повідомили на підприємстві, заміна обладнання в котельній ХТМ на вул. Шевченка, 301а почалася в 2012 році. Як відзначають розробники, котел КБМУ-1 є експериментальним і унікальним. Він був розроблений протягом року Інститутом технічної теплофізики Національної академії наук України (Київ), який виграв відповідний тендер. Фінансування розробки котла здійснювалося за рахунок коштів Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації, а виготовило його ВАТ «Броварський завод комунального устаткування».
За словами фахівців, новий котел - це перший такий котел в країні, в якому втілені досягнення вітчизняної науки. Протягом одного сезону нове обладнання дозволяє економити до 274 тис. кубометрів газу. Його окупність - близько одного року, термін експлуатації розрахований на 25 років. Як повідомили на підприємстві, до теперішнього часу в котельній залишалося три котли НІІФТу-5, які були встановлені в момент відкриття котельної в 1980 році. Їх ККД становив 80%. Теплова потужність нового устаткування - 1,25 МВт. У порівнянні зі старим обладнанням економія газу на новому складе 48%.
Новий котел працює на природному газі низького тиску і оснащений контрольно-вимірювальними приладами, на ньому передбачений теплотехнічний контроль, управління, автоматичне регулювання, захист і сигналізація. На сьогодні котел повністю змонтований і підключений до комунікацій, вже проведені попередні випробування, при яких було зафіксовано зниження викиду шкідливих газів в атмосферу. За словами фахівців, у планах підприємства - встановити в котельній ще два нових котли.
Latest news
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів
















































































