Ядерну установку в П'ятихатках почнуть будувати навесні
11:38 30.01.2012
All News

Україна замовила все обладнання, потрібне для будівництва в Харкові високотехнологічної ядерної установки - джерела нейтронів.
Про це, як передає інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна», повідомив перший заступник голови Державної інспекції ядерного регулювання Михайло Гашев.
«Укладено всі контракти на постачання обладнання з Казахстану, Російської Федерації та Китаю. Навесні цього року ми повинні взятися до будівництва», - сказав Михайло Гашев.
Довідка. Наприкінці лютого 2005 року в Національному науковому центрі «Харківський фізико-технічний інститут» (ХФТІ) пройшла нарада за участю фахівців Аргонської національної лабораторії (США), присвячена проектуванню нейтронного джерела для прискорювача електронів.
30 квітня в ХФТІ відбулися загальноміські громадські слухання на тему «Будівництво на території ННЦ ХФТІ дослідної ядерної установки «Джерело нейтронів, засноване на підкритичній збірці, кероване лінійним прискорювачем електронів».
18 травня 2011 року рішенням сесії Харківської міської ради депутати схвалили розміщення в ХФТІ в П'ятихатках цієї дослідної ядерної установки.
Latest news
20:00 24.06.2026
Трамваї №5 і 8 у четвер змінять маршрути, а тролейбус №6 курсуватиме зі більшим інтервалом14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути