«Харківводоканал» планує скоротити питому вагу електроенергії в послугах водопостачання до 30%
13:10 06.09.2013
All News

Комунальне водопостачальне підприємство планує до 2015 року знизити питому вагу вартості електроенергії в собівартості своїх послуг.
Про це сьогодні, 6 вересня, в ході панельної дискусії на V Міжнародному економічному форумі «Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи!» повідомив генеральний директор КП «Харківводоканал» Іван Корінько.
Виступаючи на панельній дискусії з доповіддю «Реалізація інноваційних розробок у галузі енергозбереження в інвестиційних проектах підприємства», гендиректор зазначив, що сьогодні питома вага вартості електроенергії в собівартості послуги водопостачання становить 41,3%, водовідведення - 27,3%. За його словами, до 2015 року підприємство планує досягти зниження цього показника в цілому по підприємству до 30%.
Іван Корінько підкреслив, що для досягнення таких показників підприємство застосовує сучасне обладнання, енергозберігаючі технології, створює альтернативні джерела електроенергії, а також використовує інноваційні розробки, що забезпечують оптимальний режим роботи існуючого обладнання. Іван Корінько уточнив, що ці проекти в основному носять екологічний характер, а наявність енергозберігаючої складової дозволяє скоротити терміни окупності проекту та отримати стійкий прибуток.
Генеральний директор «Харківводоканалу» розповів про два інвестпроекти, які характеризують роботу підприємства в галузі підвищення енергоефективності. Зокрема, він назвав проект «Модернізація каналізаційних насосних станцій Харкова та Головної каналізаційної насосної станції з впровадженням енергозберігаючого насосного обладнання» вартістю 5,438 млн дол., фінансований за рахунок коштів кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Очікуваний економічний ефект від реалізації - економія електроенергії 7,2 млн. кВт.год/рік і економія експлуатаційних витрат 8,871 млн. грн./рік.
Проект «Удосконалення системи мулового господарства каналізаційних очисних споруд Харкова» спрямований на створення альтернативних джерел електричної і теплової енергії на основі утилізації опадів. Таким чином, в когенераційних агрегатах планується виробляти близько 4,2 МВт електроенергії на годину з великою кількістю надлишкової теплової енергії.
Також одним з проектів, що заслуговують уваги, Іван Корінько назвав отримання альтернативного біопалива на основі осаду стічних вод у суміші з відходами нафтопродуктів. Даний проект є розробкою Харківського національного університету радіоелектроніки та КП «Харківводоканал».
Генеральний директор КП «Харківводоканал» підкреслив, що розроблена інвестиційна програма вартістю 406 млн дол., якою передбачена реалізація проектів з терміном окупності 2-3 роки. Він закликав потенційних інвесторів, присутніх на форумі, взяти активну участь у реалізації цієї інвестиційної програми.
Latest news
18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів21:31 20.06.2026
Школи Новобаварського району провели випускні вечори17:01 20.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути