Геннадій Кернес: «Якщо утримувати тариф на проїзд у громадському транспорті, виникне дефіцит кадрів»
18:01 10.04.2013
All News

Харківський міський голова Геннадій Кернес розповів, що якщо ціна на проїзд у міському транспорті не буде перерахована, це відіб'ється на зарплатах транспортників і викличе відтік фахівців з підприємств.
Про це міський голова повідомив сьогодні, 10 квітня, під час брифінгу по закінченні засідання виконавчого комітету.
«Усі документи, пов'язані з підвищенням тарифів на проїзд у громадському транспорті, знаходяться на узгодженні у всіх службах. Це, зокрема, всі розрахунки обгрунтованості ціни кожного підприємства. Цю роботу ми ведемо давно, і на сьогоднішній день вона знаходиться на стадії завершення. Сьогодні не вистачає коштів на гідну оплату праці транспортників, яка є однією зі складових тарифу. Зросла мінімальна зарплата, є відповідні договори, які треба виконувати. Ми повинні забезпечити право людини на виплату зароблених нею коштів, а у нас в тарифі це не враховано. Зростає ціна на енергоносії, на витратні матеріали. Як ми можемо в цьому випадку вижити і забезпечити безперебійну роботу транспортних підприємств? Частина коштів має бути компенсована з місцевого бюджету, але для цього повинні бути зменшені витрати на інші програми, а ми не можемо собі цього дозволити. Ми повинні мати підтримку держави в області компенсації проїзду пільгового контингенту. У той же час, якщо ми будемо затягувати процес, виростуть борги із заробітної плати. У результаті ми отримаємо дефіцит кадрів - і більше нічого. Ніхто не захоче працювати тут, люди підуть на ринок, в інші сфери», - наголосив міський голова.
За його словами, нові тарифи вже попередньо розраховані.
«Метрополітен розраховує сьогодні на тариф у три гривні, і він обгрунтований. І хоча економічно обгрунтовані тарифи набагато вищі, на це ніхто не піде. Плата за проїзд у метро складе три гривні - це доступно. У трамваї та тролейбусі - дві гривні. І ніякої мови про сім гривень ніхто не веде», - уточнив Геннадій Кернес.
Він також нагадав, що приватні перевізники, які обслуговують автобусні маршрути, знаходяться поза компетенції органів місцевого самоврядування. Міська рада може лише регулювати транспортні напрямки й маршрути.
За словами міського голови, Харків також планує придбання нового рухомого складу, в тому числі й за програмою співфінансування з державного бюджету. Ті 25 трамваїв, які в 2012 році придбали за рахунок приватних інвестицій, продовжують працювати на маршрутах міста. Те ж саме стосується й тролейбусів, які були закуплені в рамках підготовки до Євро-2012.
«Крім того, у нас є взаєморозуміння і взаємоповага з приватними перевізниками. Завдяки нашій спільній роботі якість послуги з перевезення пасажирів покращилася», - підкреслив міський голова.
Latest news
20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів21:31 20.06.2026
Школи Новобаварського району провели випускні вечори17:01 20.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути16:08 20.06.2026
У Харкові попрощалися з рятувальником12:12 20.06.2026
Чим живе Харків: Головне за тиждень21:50 19.06.2026
У суботу на узвозі Клочківському обмежать рух транспорту21:21 19.06.2026
Випускники зі Слобідського району відсвяткували закінчення школи




























































