28 харків'ян звернулися до лікарень з підозрою на отруєння грибами
16:32 02.10.2012
All News

З початку грибного сезону у Харкові зареєстровано 28 звернень з підозрою на отруєння грибами.
Про це сьогодні, 2 жовтня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила головний санітарний лікар Харкова Ірина Зубкова. При цьому, за її словами, у жодному випадку медики не підтвердили, що це дійсно було отруєння грибами.
«Взагалі гриби не рекомендується давати дітям до 18 років, тому що вони важко перетравлюються. Серед згаданих 28 випадків був випадок, коли нагодували грибами трирічну дитини, подумали, що вона отруїлася. А це просто харчова несумісність, організм не впорався з переварюванням. Так буває і у дорослих. Тому якщо вже ви зібрали гриби, то не потрібно за раз з'їдати дві сковорідки: дві-три ложки до картопляного пюре буде достатньо», - зазначила головний санлікар міста.
Як повідомила Ірина Зубкова, краще збирати гриби в знайомих місцях і в жодному випадку не збирати їх біля смітників, скотомогильників, оскільки гриби легко вбирають в себе солі важких металів і отруту, які можуть знаходитися в грунті.
Latest news
12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів21:31 20.06.2026
Школи Новобаварського району провели випускні вечори17:01 20.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути16:08 20.06.2026
У Харкові попрощалися з рятувальником12:12 20.06.2026
Чим живе Харків: Головне за тиждень