28 харків'ян звернулися до лікарень з підозрою на отруєння грибами

16:32 02.10.2012
All News
28 харків'ян звернулися до лікарень з підозрою на отруєння грибами

З початку грибного сезону у Харкові зареєстровано 28 звернень з підозрою на отруєння грибами.


Про це сьогодні, 2 жовтня, в прес-центрі Харківської міської ради повідомила головний санітарний лікар Харкова Ірина Зубкова. При цьому, за її словами, у жодному випадку медики не підтвердили, що це дійсно було отруєння грибами.

«Взагалі гриби не рекомендується давати дітям до 18 років, тому що вони важко перетравлюються. Серед згаданих 28 випадків був випадок, коли нагодували грибами трирічну дитини, подумали, що вона отруїлася. А це просто харчова несумісність, організм не впорався з переварюванням. Так буває і у дорослих. Тому якщо вже ви зібрали гриби, то не потрібно за раз з'їдати дві сковорідки: дві-три ложки до картопляного пюре буде достатньо», - зазначила головний санлікар міста.

Як повідомила Ірина Зубкова, краще збирати гриби в знайомих місцях і в жодному випадку не збирати їх біля смітників, скотомогильників, оскільки гриби легко вбирають в себе солі важких металів і отруту, які можуть знаходитися в грунті.
28 харків'ян звернулися до лікарень з підозрою на отруєння грибами
© 2026 All rights to materials posted on the site belong to Kharkiv City Council
Terms of use of site materials