23 серпня на Меморіалі слави відкриють нову стелу
11:58 21.08.2013
All News

Нова стела, присвячена 70-й річниці визволення міста Харкова від фашистських загарбників, буде відкрита 23 серпня на Меморіалі Слави у Лісопарку.
Про це сьогодні, 21 серпня, повідомила головний художник міста Харкова Світлана Дуденко.
На стелу буде нанесено напис «Харків - місто військової слави», а також зображено знак, який можна побачити на нових монетах, присвячених визволенню Харкова.
«Думаю, харків'яни пишатимуться тим, що Харків - це місто військової слави, до того ж, це відображено на монеті. Ми довго обговорювали цей знак з харківським міським головою, розглядали різні варіанти. Були певні вимоги, хотілося, щоб там була Георгіївська стрічка й дата - 23 серпня. Форма зірки обрана тому, що це і символ Перемоги, і символ Героїв Радянського Союзу. Також там є й лаврова гілка - теж символ слави, перемоги, величі. Ця стела не стоятиме окремо, вона стане частиною меморіалу, оскільки органічно вписана в весь комплекс», - повідомила головний художник міста Харкова.
Довжина стели - близько 30 м, висота - 6 м. За ескізом Світлани Дуденко її виготовив скульптор Олександр Рідний.
Latest news
18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів21:31 20.06.2026
Школи Новобаварського району провели випускні вечори17:01 20.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути