23 серпня на Меморіалі слави відкриють нову стелу

11:58 21.08.2013
All News
23 серпня на Меморіалі слави відкриють нову стелу

Нова стела, присвячена 70-й річниці визволення міста Харкова від фашистських загарбників, буде відкрита 23 серпня на Меморіалі Слави у Лісопарку.


Про це сьогодні, 21 серпня, 
повідомила головний художник міста Харкова Світлана Дуденко.

На стелу буде нанесено напис «Харків - місто військової слави», а також зображено знак, який можна побачити на нових монетах, присвячених визволенню Харкова.

«Думаю, харків'яни пишатимуться тим, що Харків - це місто військової слави, до того ж, це відображено на монеті. Ми довго обговорювали цей знак з харківським міським головою, розглядали різні варіанти. Були певні вимоги, хотілося, щоб там була Георгіївська стрічка й дата - 23 серпня. Форма зірки обрана тому, що це і символ Перемоги, і символ Героїв Радянського Союзу. Також там є й лаврова гілка - теж символ слави, перемоги, величі. Ця стела не стоятиме окремо, вона стане частиною меморіалу, оскільки органічно вписана в весь комплекс», - повідомила головний художник міста Харкова.

Довжина стели - близько 30 м, висота - 6 м. За ескізом Світлани Дуденко її виготовив скульптор Олександр Рідний.
23 серпня на Меморіалі слави відкриють нову стелу
© 2026 All rights to materials posted on the site belong to Kharkiv City Council
Terms of use of site materials