«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології

14:45 23.09.2021
ЖКГ
«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології

КП «Харківські тепломережі» впроваджує сучасну систему диспетчеризації SCADA, завдяки якій система теплопостачання міста відображатиметься у режимі реального часу.

Про це стало відомо сьогодні, 23 вересня, під час перевірки секретарем Харківської міської ради Ігорем Тереховим структурних підрозділів «ХТМ» напередодні старту опалювального сезону.

Технічне переоснащення торкнеться 25-ти ключових теплових магістральних камер системи централізованого теплопостачання міста. Фахівці підприємства в онлайн-режимі відстежуватимуть усі процеси, які відбуваються в системі теплопостачання, завдяки чому зможуть оперативно локалізувати аварійні ситуації та здійснювати перемикання в мережах.

За словами Ігоря Терехова, паралельно відбувається і технічне переоснащення насосних станцій. Це дозволить підвищити надійність системи теплопостачання та якість послуг, а також знизити споживання електроенергії, витрати на технічне обслуговування і ремонт.

«Оновлення котелень, капітальні ремонти котлів, насосів, сучасне оснащення та масштабне перекладання мереж - Харків давно так грунтовно не готувався до опалювального сезону. Один сучасний насос дозволяє економити на електроенергії 1 мільйон гривень на місяць. Ми встановлюємо 11 таких насосів, що дозволить істотно знизити витрати. Модернізація - це єдина можливість, щоб харків'яни отримували якісну безперебійну послугу і в жодному випадку не платили за неї більше», - заявив Ігор Терехов.

Також він підкреслив, що на 1000% впевнений в ефективності роботи директора КП «ХТМ» Василя Скопенка. «Я знаю його як дуже досвідченого менеджера. Він проявляє себе з найкращого боку, і, думаю, це побачать усі харків'яни в процесі опалювального сезону», - підкреслив секретар міськради.

Нагадаємо, раніше Ігор Терехов підтвердив, що тарифи на гарячу воду й опалення в Харкові не підвищуватимуться.

«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології
«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології
«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології
«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології
«Харківські теплові мережі» впроваджують нову систему диспетчеризації та енергозберігальні технології

Останні новини

20:45 25.06.2026
Ігор Терехов обговорив на URC 2026 роль самоврядування у відбудові України
20:06 25.06.2026
Олександр Новак зустрівся з керівником офісу УВКБ ООН у Харкові
19:20 25.06.2026
Ігор Терехов підписав меморандум про співпрацю АПМГ з польськими містами
13:13 25.06.2026
Харківська міськрада підписала меморандум про співпрацю з ЮНІСЕФ
12:30 25.06.2026
У Харкові представили концепції відновлення пошкоджених будинків
11:38 25.06.2026
Харків підписав угоду з ЄБРР про фінансування проєкту модернізації системи теплопостачання
11:11 25.06.2026
Ігор Терехов закликав міжнародних партнерів підтримати розробку проєктів та стратегічних документів для розвитку прифронтових громад
09:01 25.06.2026
На вулиці Миру тимчасово заборонений рух транспорту
07:20 25.06.2026
На вулиці Отакара Яроша тимчасово обмежений рух транспорту
20:00 24.06.2026
Трамваї №5 і 8 у четвер змінять маршрути, а тролейбус №6 курсуватиме зі більшим інтервалом
© 2026 Всі права на матеріали, розміщені на сайті, належать Харківській міській раді
Правила використання матеріалів сайту