Юрій Сороколат вручив глюкометри сім'ям з дітьми, хворими на цукровий діабет
15:28 01.06.2011
Всі новини

Директор Департаменту охорони здоров'я Харківської міськради Юрій Сороколат вручив 1 червня глюкометри для контролю рівня глюкози в крові 16 сім'ям з дітьми, у яких цього року вперше виявлено цукровий діабет.
«Ми розуміємо вашу біду. Зараз міська влада намагається зробити все, що можна, щоб зароблені гроші ви витрачали не на ліки дітям, а на їжу і на іграшки. Але, як ви знаєте, певні фінансові труднощі є як у кожній родині, так і в державі. Тому ми намагаємося вирішувати цю проблему, наскільки нам дозволяють кошти», - зазначив директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат, звертаючись до батьків.
Спонсорську підтримку в проведенні цієї акції вже протягом чотирьох років надає американська компанія «Джонсон і Джонсон» корпорації «Лайф Скен».
Як повідомив Юрій Сороколат, зараз у місті розробляють концепцію щодо поліпшення ендокринологічної допомоги дітям. «У зв'язку з цим ми плануємо всіх дітей перевести на обслуговування в дитячу поліклініку № 24 на вул. Б. Хмельницького. Там відкриють підрозділ, де можна буде отримувати консультації кардіологів, педіатрів, офтальмологів та інших фахівців. Також ми думаємо про створення дитячого стаціонару», - розповів директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат.
Додатково до цільових видатків державного бюджету на придбання інсулінових препаратів та інших цукрознижувальних засобів з міського бюджету виділено: у 2008 році - 1848,7 тис. грн; у 2009 році - 5250,0 тис. грн; у 2010 році - 5800,0 тис. грн. Це дало змогу забезпечувати хворих на цукровий діабет, у першу чергу дітей, препаратами інсуліну в повному обсязі. У подальшому для контролю рівня глюкози в крові в домашніх умовах діти забезпечуються тест-смужками, одержуваними централізовано з Міністерства охорони здоров'я України та додатково придбаними за рахунок коштів міського бюджету. У 2010 році на придбання тест-смужок з міського бюджету виділено 500 тис. грн, у 2011 році планується виділити 550 тис. грн.
Довідка. У Харкові на диспансерному спостереженні перебувають понад 90 тис. жителів міста, половину з яких становлять хворі на цукровий діабет. Понад 7 тис. чоловік страждають на інсулінозалежний цукровий діабет, серед них 261 дитина. За ініціативою Департаменту охорони здоров'я в місті Харкові стало традицією двічі на рік - у День захисту дітей 1 червня й у Всесвітній День діабету 14 листопада - забезпечувати безплатно засобами самоконтролю (глюкометрами) дітей і підлітків, яким уперше поставлено діагноз «цукровий діабет».
Спонсорську підтримку в проведенні цієї акції вже протягом чотирьох років надає американська компанія «Джонсон і Джонсон» корпорації «Лайф Скен».
Як повідомив Юрій Сороколат, зараз у місті розробляють концепцію щодо поліпшення ендокринологічної допомоги дітям. «У зв'язку з цим ми плануємо всіх дітей перевести на обслуговування в дитячу поліклініку № 24 на вул. Б. Хмельницького. Там відкриють підрозділ, де можна буде отримувати консультації кардіологів, педіатрів, офтальмологів та інших фахівців. Також ми думаємо про створення дитячого стаціонару», - розповів директор Департаменту охорони здоров'я Юрій Сороколат.
Додатково до цільових видатків державного бюджету на придбання інсулінових препаратів та інших цукрознижувальних засобів з міського бюджету виділено: у 2008 році - 1848,7 тис. грн; у 2009 році - 5250,0 тис. грн; у 2010 році - 5800,0 тис. грн. Це дало змогу забезпечувати хворих на цукровий діабет, у першу чергу дітей, препаратами інсуліну в повному обсязі. У подальшому для контролю рівня глюкози в крові в домашніх умовах діти забезпечуються тест-смужками, одержуваними централізовано з Міністерства охорони здоров'я України та додатково придбаними за рахунок коштів міського бюджету. У 2010 році на придбання тест-смужок з міського бюджету виділено 500 тис. грн, у 2011 році планується виділити 550 тис. грн.
Довідка. У Харкові на диспансерному спостереженні перебувають понад 90 тис. жителів міста, половину з яких становлять хворі на цукровий діабет. Понад 7 тис. чоловік страждають на інсулінозалежний цукровий діабет, серед них 261 дитина. За ініціативою Департаменту охорони здоров'я в місті Харкові стало традицією двічі на рік - у День захисту дітей 1 червня й у Всесвітній День діабету 14 листопада - забезпечувати безплатно засобами самоконтролю (глюкометрами) дітей і підлітків, яким уперше поставлено діагноз «цукровий діабет».
Останні новини
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів


































