Харків'яни стали менше забирати тварин з притулку
17:03 15.07.2014
Всі новини

Щомісяця з міського притулку для тварин харків'яни забирають близько 25-30 кішок і собак.
Про це сьогодні, 15 липня, під час прес-туру до притулку повідомила директор КП «Центр поводження з тваринами» Юлія Шаповалова.
«Останнім часом тварин беруть не дуже охоче, торік забирали вдвічі-тричі більше і собак, і котів, іноді кількість сягала 80-ти. Ймовірно, нинішній стан справ пов'язаний із обстановкою в країні, з непростою фінансовою ситуацією. А ось охочих віддати своїх тварин не зменшилося, але ми намагаємося вмовити власників залишити їх у себе, адже нам непросто утримувати велику кількість вихованців, коли їх потім забирають не так активно, як раніше», - зазначила Юлія Шаповалова.
За її словами, фінансування притулку зараз трохи покращилося, але тільки за рахунок того, що були погашені борги перед підприємством за минулий рік. Міська влада вчасно перераховує всі необхідні кошти, але казначейство ці гроші поки не пропускає. «На місяць-два ми забезпечені, але сподіваємося, що далі фінансове питання все ж буде врегульовано», - повідомила керівник центру.
Як зазначила Юлія Шаповалова, виживати в непростій ситуації також допомагає готель для домашніх тварин, куди господарі привозять своїх вихованців на час - на термін від кількох днів до місяця. Зараз у готелі перебувають близько десятка собак і п'ять кішок.
«Останнім часом тварин беруть не дуже охоче, торік забирали вдвічі-тричі більше і собак, і котів, іноді кількість сягала 80-ти. Ймовірно, нинішній стан справ пов'язаний із обстановкою в країні, з непростою фінансовою ситуацією. А ось охочих віддати своїх тварин не зменшилося, але ми намагаємося вмовити власників залишити їх у себе, адже нам непросто утримувати велику кількість вихованців, коли їх потім забирають не так активно, як раніше», - зазначила Юлія Шаповалова.
За її словами, фінансування притулку зараз трохи покращилося, але тільки за рахунок того, що були погашені борги перед підприємством за минулий рік. Міська влада вчасно перераховує всі необхідні кошти, але казначейство ці гроші поки не пропускає. «На місяць-два ми забезпечені, але сподіваємося, що далі фінансове питання все ж буде врегульовано», - повідомила керівник центру.
Як зазначила Юлія Шаповалова, виживати в непростій ситуації також допомагає готель для домашніх тварин, куди господарі привозять своїх вихованців на час - на термін від кількох днів до місяця. Зараз у готелі перебувають близько десятка собак і п'ять кішок.
У самому ж притулку зараз утримується 40 собак і 60 кішок, які чекають на своїх нових господарів. Щоб швидше їх знайти, кінолог займається соціалізацією і дресируванням тварин. Вихованців привчають до повідця, прищеплюють довіру до людей, а якщо є час, то навчають елементарним командам.
За словами Юлії Шаповалової, щоб собаки легше переносили спеку, їх зазвичай поливають водою зі шланга, а на вихідних волонтери їх купають. Кішки від спеки не страждають, тому що знаходяться в приміщенні з необхідним мікрокліматом.
Останні новини
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів



































