У Харкові модернізують міську диспетчерську службу «15-62»
17:40 02.02.2021
Всі новини

Харківська міська диспетчерська служба «15-62» буде модернізована в рамках реформи житлово-комунального господарства.
Про це на робочій нараді з питань реформування житлово-комунального господарства заявив секретар Харківської міської ради Ігор Терехов. Він зазначив, що нерідко при виникненні аварійних ситуацій харків'яни звертаються по допомогу до комунальних служб, хоча договори у них укладені з іншими підприємствами.
«У нас є будинки ЖК, ЖБК та ОСББ - це комерційні структури, які надають послуги своїм мешканцям. Ми як місто зобов'язані з ними взаємодіяти, тому що виникає дуже багато питань. Перш за все це стосується аварійних ситуацій. Жителі телефонують на міську лінію «15-62», а виявляється, що будинок обслуговується іншою компанією, приватною. Звичайно, наші комунальні служби не повинні в це втручатися, але, з огляду на дійсно надзвичайну ситуацію, вони виїжджають на виклик, зачіпається фінансовий ресурс», - сказав Ігор Терехов.
При цьому він зазначив, що жителі повинні чітко розуміти, з ким у них укладений договір.
При цьому він зазначив, що жителі повинні чітко розуміти, з ким у них укладений договір.
«Робота модернізованої служби буде мати наступний вигляд. Якщо будинок стоїть на обслуговуванні у комунальних підприємств, то диспетчер приймає заявку і передає її профільному підприємству, а воно вже аварійній бригаді. Якщо ж мешканці будинку уклали договір з приватною компанією, диспетчер служби повинен сказати людині, куди їй варто звернутися, і надати конкретний номер телефону», - сказав Ігор Терехов.
Також планують модернізувати і чат-бот «15-62». Для оперативної подачі заявок на його базі буде створено окремий блок, куди голови будинків ЖК, ЖБК та ОСББ зможуть передавати інформацію про необхідність участі міста у вирішенні тих чи інших питань.
Також планують модернізувати і чат-бот «15-62». Для оперативної подачі заявок на його базі буде створено окремий блок, куди голови будинків ЖК, ЖБК та ОСББ зможуть передавати інформацію про необхідність участі міста у вирішенні тих чи інших питань.
Крім того, як зазначила директор Департаменту цифрової трансформації Галина Литвинець, департамент спільно з КП «Міській інформаційний центр» створив інтерактивну карту Харкова, на якій відображені 1059 будинків ЖК, ЖБК та ОСББ.
«На карті можна побачити інформацію про будинок, зокрема його адресу, назву, керівників. Зараз наносимо додаткову інформацію, яка дозволить побачити фотографію цього будинку, рейтинг, тариф. Люди також матимуть можливість оцінити якість надання послуг і порівняти з іншими будинками ОСББ. Крім того, сюди буде вноситься інформація про прибудинкову територію, чи є там дитячий або спортивний майданчик, камери відеоспостереження, інформація про технічний стан будинку, які послуги і ким вони надаються», - повідомила Галина Литвинець.
Останні новини
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів










