Ольга Деменко: Поглиблений медогляд дозволить ефективніше боротися із захворюваннями школярів
20:45 10.05.2011
Всі новини

Поглиблений медогляд харківських школярів дозволить ефективніше боротися із захворюваннями учнів. Про це 10 травня заявила директор Департаменту освіти Харківської міськради Ольга Деменко під час «Прямої лінії» в газеті «Вечірній Харків».
Поглиблений медогляд розпочався 1 вересня і закінчується в травні. Така роботу проводять у харківських школах уже третій рік.
«У кожній школі ретельно працює бригада фахівців і виявляє рівень відхилень у здоров'ї школярів. Ми вже одержали попередні результати й можемо скласти картину за останні три рок: які захворювання виходять на перший план, а які відступають. Наприклад, стало більше захворювань органів зору. Якщо в минулому році вони були на третьому місці, то зараз – на другому. Більше дітей з'явилося із захворюваннями нервової і серцево-судинної системи. Зате захворювання органів травлення, які три роки тому були на другому-третьому місці, зараз уже на шостому», – розповіла директор Департаменту освіти Ольга Деменко.
За результатами поглибленого огляду батькам школярів видається «Листок здоров'я», щоб вони могли в період канікул проконсультуватися з лікарями, оздоровити або почати лікування дітей.
«Але ми це робимо ще й для того, щоб система охорони здоров'я могла будувати свою роботу, приділяючи гострим проблемам більше уваги. До речі, ми проводимо поглиблені медогляди вже третій рік поспіль, і цього року до нас приєднується вся Україна, у всіх областях почнуть проводити такі медогляди», – розповіла директор Департаменту освіти Ольга Деменко.
«У кожній школі ретельно працює бригада фахівців і виявляє рівень відхилень у здоров'ї школярів. Ми вже одержали попередні результати й можемо скласти картину за останні три рок: які захворювання виходять на перший план, а які відступають. Наприклад, стало більше захворювань органів зору. Якщо в минулому році вони були на третьому місці, то зараз – на другому. Більше дітей з'явилося із захворюваннями нервової і серцево-судинної системи. Зате захворювання органів травлення, які три роки тому були на другому-третьому місці, зараз уже на шостому», – розповіла директор Департаменту освіти Ольга Деменко.
За результатами поглибленого огляду батькам школярів видається «Листок здоров'я», щоб вони могли в період канікул проконсультуватися з лікарями, оздоровити або почати лікування дітей.
«Але ми це робимо ще й для того, щоб система охорони здоров'я могла будувати свою роботу, приділяючи гострим проблемам більше уваги. До речі, ми проводимо поглиблені медогляди вже третій рік поспіль, і цього року до нас приєднується вся Україна, у всіх областях почнуть проводити такі медогляди», – розповіла директор Департаменту освіти Ольга Деменко.
Останні новини
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів