Создание пунктов приема вторсырья, отработавших батареек и энергосберегающих ламп, содержащих опасные вещества, и их дальнейшая утилизация. Информирование через СМИ и наружную рекламу населения города об особом порядке утилизации батареек и энергосберегающих ламп.
Автор (ініціатор):
Вязёнов ДенисДата оприлюднення:
7 серпня 2017Статус:
Переведена в зверненняЗалишилося:
Час вийшов225
голосів з 5000Звертаємось до адміністрації міста Харкова з пропозицією щодо врегулювання дуже, як на наш погляд, важливого питання для екології Харківщини – проблеми збору, утилізації відпрацьованих елементів живлення (далі також ВЕЖ) та інформування громади про правила їх утилізації.
Відпрацьовані батарейки, акумулятори та енергозберігаючі лампи у випадку потрапляння у землю здійснюють негативний вплив на екологію, а саме завдається значна шкода внаслідок забруднення води, яку харків’яни щодня вживають, та землі, на якій зростають наші врожаї.
Одна невеличка батарейка або енергозберігаюча лампа здатні забруднити до 400 літрів чистої води та до 20 м3 родючої землі.
Взагалі, батарейки - це хімічні пристрої, елементи яких вступають в реакцію, даючи на виході електрику.
Елементи ці токсичні і небезпечні для живих організмів:
• свинець - накопичується в організмі, вражаючи нирки, нервову систему, кісткові тканини;
• кадмій - шкодить легеням, ниркам, печінці, кісткам, щитовидній залозі та провокує рак;
• ртуть - вражає мозок і нервову систему;
• нікель і цинк - можуть викликати дерматит;
• луги - пропалюють слизові оболонки і шкіру.
Щодня тисячі відпрацьованих батарейок та ламп викидаються харків’янами у загальні смітники, тому що багато хто з нас навіть і не здогадується про особливий порядок їх утилізації та правила погодження з такими відходами.
На сьогодні на території України єдиним підприємством, яке займається збором та утилізацією ВЕЖ є Львівський державний завод «Аргентум», проте лінія з переробки батарейок на вказаному підприємстві працює лише пару днів на тиждень через відсутність сировини, оскільки в Україні не розроблене та не введена в дію система збору та утилізації ВЕЖ. Тому переважна кількість використаних батарейок українцями викидається просто у смітник і в подальшому забруднюють воду та ґрунти.
Доречи, у Європі утилізують майже 85 % таких небезпечних відходів, а ті які не підлягають утилізації, збирають та захоронюють у спеціальних місцях.
На теперішній час українське суспільство в цілому стало набагато свідомішим ніж раніше, тому численні громадські організації та окремі активісти створюють групи, які займаються інформуванням населення щодо погодження з ВЕЖ, створюють пункти їх прийому, тощо.
Проте кількість таких свідомих громадян катастрофічно мала, тому, наша екологія щодня продовжує зазнавати значних втрат, що в свою чергу призводить до зниження загального потенціалу Харківщини та Держави в цілому.
При цьому, основний відсоток інформації, яку можливо отримати про правила утилізації ВЕЖ знаходиться у мережі Інтернет, що є не зовсім ефективно, оскільки не всі мають доступ до мережі.
Крім того, незважаючи на таку активність громадян, яка все ж таки є недостатньою, дана проблема потребує негайного вирішення на місцевому рівні, тобто шляхом системного інформування населення про існування такої проблеми. Особливо ефективним є доведення важливої інформації до дітей та молоді, зокрема у освітніх закладах.
Ми розуміємо, що сьогодні у міста Харкова є і інші значні проблеми, які потребують нагального вирішення, а проблема системної утилізації відпрацьованих батарейок збоку виглядає не такою вже і значною, проте цифри наведені вище говорять зовсім інше - це проблема, яка потребує як найшвидшого вирішення.
Тому, ми вважаємо, і Ви з нами напевно погодитесь, що основним завданням на сьогодні є інформування населення про необхідність правильного поводження з відпрацьованими хімічними джерелами струму, зокрема батарейками, та залучення більше небайдужих громадян до збирання цих небезпечних відходів для їх подальшої утилізації.
У зв’язку із проведенням реформи з бюджетної та податкової децентралізації, місцеві бюджети отримують більше грошових коштів, які необхідно використовувати, в тому числі, і на відновлення та захист екології територіальної громади.
Отже, просимо Вас ініціювати перед Харківською міською радою розгляд питань щодо:
1. Розроблення та втілення у життя програми, яка б передбачала системне інформування харків’ян (на великих підприємствах, загальноосвітніх школах, професійно-технічних навчальних закладах, вищих учбових закладах, комунальних закладах та підприємствах) про правила поводження з ВЕЖ та використаних енергозберігаючих ламп.
2. Створення мережі пунктів прийому ВЕЖ та використаних енергозберігаючих ламп, забезпечення їх збирання та подальшу утилізацію.
Отже, на шляху України до Європейської спільноти, який передбачає відповідальне ставлення кожного громадянина як до себе, так і до навколишнього природного середовища, сподіваємось, що харків’яни, які вже продемонстрували здатність до консолідації, з радістю підтримають такі корисні для всіх без виключення ініціативи.
Пам’ятайте, що від як найшвидшого вирішення цього питання залежить наше майбутнє та майбутнє наших дітей.
Сайт електронних петицій Президента УкраїниПро порядок, правила подачі та голосування за електронну петицію
Перелiк осiб, якi пiдписали електронну петицiю «Создание пунктов приема вторсырья, отработавших батареек и энергосберегающих ламп, содержащих опасные вещества, и их дальнейшая утилизация. Информирование через СМИ и наружную рекламу населения города об особом порядке утилизации батареек и энергосберегающих ламп.»
Завантаження...
Відповідь на петицію ще не надана
Сайт електронних петицій Президента УкраїниПро порядок, правила подачі та голосування за електронну петицію225
голосів з 5000