«Харківські теплові мережі» посилено розраховуються за боргами за газ
16:53 16.08.2012
Всі новини

Для оперативного погашення боргів за газ комунальне підприємство «Харківські теплові мережі» розраховується з постачальниками газу на рівні 200-250% на місяць.
Про це сьогодні, 16 серпня, у прес-центрі Харківської міської ради повідомив перший заступник Харківського міського голови Олександр Кривцов.
За його словами, однією з проблем підготовки до зими залишаються борги КП «ХТМ» за газ. Олександр Кривцов уточнив, що це «проблема всієї країни, яка вирішується планомірно і за допомогою держави». За словами першого заступника міського голови, в останні місяці комунальне підприємство активно покриває газові борги попередніх періодів.
Разом з тим, зазначив Олександр Кривцов, у Харкова одні з найкращих показників щодо розрахунків за газ по Україні; крім того, ці показники вищі, ніж у минулі роки, незважаючи на подорожчання газу.
На підготовку до опалювального сезону 2012/2013 КП «Харківські теплові мережі» запланувало спрямувати 56,3 млн грн власних коштів. На сьогодні підготовлено всі районні котельні - 304 одиниці, 196 локальних і квартальних котелень, 242 центральних теплових пункти, 1200 км теплових мереж у двутрубном обчисленні.
Перший заступник міського голови наголосив, що на сьогодні випробувано 1303 км теплових мереж, 1099 км з них витримали випробування. Під час тестування на комунікаціях сталося 1,5 тис. пошкоджень, з них до 60% становлять трубопроводи, що розташовані під землею.
Проблемною темою для міста залишається повністю відключена ТЕЦ-5, яку тепер Фонд державного майна України виставив на приватизацію.
«Ми сподіваємося, що вона почне роботу не пізніше ніж 1 жовтня, інакше будуть деякі проблеми. На сьогодні ряд селищ міського типу - Пісочин, Солоницівка - не мають гарячої води, і потужності котельні, розташованої по вул. 23 Серпня, не вистачить, щоб подати гарячу воду до цих населених пунктів. Разом з тим, якщо ТЕЦ-5 не встигнуть приватизувати, то Харкову мають дати ліміти, щоб ми пережили зиму й опалювали місто. Можете бути впевнені, у разі потреби ми дійдемо до Президента, але без тепла не залишимося», - запевнив Олександр Кривцов.
Він уточнив, що відсутність ТЕЦ-5 у тепловій системі міста заважає готуватися до зими. У системах опалення має циркулювати спеціально підготовлена вода, яка проходить хімічне водоочищення у водогрійних котлах (у тому числі, і в котлах ТЕЦ-5, які поки не працюють).
Заступник міського голови зазначив, що до 25 вересня комунальному підприємству «ХТМ» треба заповнити всі системи теплоносієм. Частина трубопроводів тепер заповнена сирою водою, яку до початку опалювального сезону спустять і замінять на теплоносій.
Олександр Кривцов запевнив, що до 1 жовтня до теплопостачання підключать усі об'єкти соціальної інфраструктури, у тому числі й ті, які вбудовані в житлові будинки.
Останні новини
14:16 23.06.2026
У Харкові пройшов правничий форум Східної юстиції12:50 23.06.2026
У деяких районах Харкова в середу тимчасово не буде води18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів