У Харкові поліпшать якість води (доповнено)
19:13 06.07.2012
Всі новини

У Харкові поліпшать якість питної води.
Як повідомив директор Департаменту комунального господарства Віктор Кітанін, для цього з державного бюджету було виділено 34 млн грн. Кошти направили після звернення Харківського міського голови Геннадія Кернеса і голови Харківської облдержадміністрації Михайла Добкіна до Кабінету Міністрів України.
Гроші підуть на поліпшення якості води в Краснопавлівському водосховищі, яке разом із Печенізьким водосховищем є головним джерелом питної води Харкова і Харківської області.
«Геннадій Кернес та Михайло Добкін виконали велику роботу. І те, що вона дістала логічне завершення у вигляді допомоги з держбюджету - це велика перемога. Харків'яни отримуватимуть гарну питну воду. Оздоровляться і Краснопавлівське водосховище, і Сіверський Донець, які є важливими джерелами питної води для Харкова та області», - зазначив директор департаменту.
Він повідомив що Краснопавлівське водосховище забезпечує водопровідною водою 23% споживачів, що становить близько 300-350 тис. жителів. Печенізьке - 75%, решту 2% забезпечують водою з інших джерел. Зокрема, вода з Краснопавлівського водосховища буде надходити в Жовтневий, Ленінський, Дзержинський райони.
Як уточнив Віктор Кітанін, воду у водосховищі поліпшать шляхом розбавлення її дніпровською водою, у якої мінералізація менша (до 4 мг x екв/л), ніж у Краснопавлівському водосховищі. З 1 липня вже почали проводити водообмін, роботи триватимуть 52 доби.
За словами першого заступника генерального директора КП «Харківводоканал» Олександра Коваленка, ця процедура значно знизить витрати на очистку води, бо вона вже буде досить хорошої якості.
Довідка. Для поліпшення якості води Харкова і Харківської області вода з Сіверського Дінця надходить до Краснопавлівського водосховища через канал Дніпро - Донбас, де вона обмінюється водою з Дніпродзержинським водосховищем, наповненим дніпровською водою. Орільське водосховище служить буфером для забезпечення безперебійної роботи каналу.
За правилами використання водних ресурсів річки Сіверський Донець Краснопавлівське водосховище може переливати воду в обсягах понад 120 млн куб.м. Але у зв'язку з обмеженим фінансуванням є проблеми з щорічною подачею води в Краснопавлівське водосховище. Востаннє водообмін дніпровською водою проводили у 2008 і 2010 роках, коли було подано 226 і 121 млн куб.м відповідно. Це дало змогу поліпшити якість води до нормативних значень і забезпечити безперебійне водозабезпечення Харкова, Лозової, Первомайського, а також населених пунктів Харківського і Дергачівського районів Харківської області.
Останні новини
18:00 22.06.2026
Делегація ЮНІСЕФ відвідала Харків16:27 22.06.2026
У Харкові продовжують облаштовувати укриття та пункти незламності12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів21:31 20.06.2026
Школи Новобаварського району провели випускні вечори17:01 20.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути












































































































































