Третина хворих на кашлюк дітей захворіла через відмову батьків від щеплень

13:22 23.05.2012
Всі новини
Третина хворих на кашлюк дітей захворіла через відмову батьків від щеплень

35,5% дітей, хворих на кашлюк, припадає на сім'ї, де батьки відмовилися від профілактичних щеплень своїм дітям.


Про це сьогодні, 23 травня, у прес-центрі Харківської міської ради повідомила головний санітарний лікар Харкова Ірина Зубкова.

За її інформацією, на сьогодні показник захворюваності на кашлюк становить 2,7 випадків на 100 тис. населення проти 1,5 у 2011 році. Усі хворі - діти до 18 років. 

Головний санітарний лікар підкреслила, що останнім часом трапляються відмови від щеплень проти туберкульозу, перевірки реакції манту за умови віражу (позитивна реакція манту на тлі постійної негативної).  На сьогодні порівняно з минулим роком відзначено невелике зниження захворюваності на туберкульоз. Однак спостерігається зростання захворюваності серед дітей до 17 років.

«Показники в нас нижчі, ніж у середньому по Україні, але вищі, ніж у столиці», - зазначила санлікар.
© 2026 Всі права на матеріали, розміщені на сайті, належать Харківській міській раді
Правила використання матеріалів сайту