Понад 60 колишніх військовослужбовців здобули нові професії
14:18 18.07.2011
Всі новини

Урочиста церемонія випуску колишніх військовослужбовців, які закінчили курси Центру перепідготовки та соціальної адаптації, пройшла 18 липня в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут» (НТУ «ХПІ»).
63 випускники пройшли підготовку за спеціальностями: «Менеджмент підприємницької діяльності», «Комп'ютерні мережі та системи», «Маркетинг на ринку товарів і послуг» - та отримали свідоцтва про підвищення кваліфікації і сертифікати НАТО. Курси тривали три місяці і включали 500-годинну програму навчання.
Церемонію вручення провели Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Данії в Україні Мікаель Борг-Хансен, голова офісу зв'язку НАТО в Україні Марчін Кожіел і ректор НТУ «ХПІ» Леонід Товажнянський.
Програма працює в Харківській області вже третій рік, за цей час у регіоні пройшли перепідготовку та дістали допомогу в працевлаштуванні 336 колишніх військовослужбовців, що потрапили під скорочення в Збройних Силах України у зв'язку з реформуванням. На курсах слухачі набувають знання та навички за новими цивільними спеціальностями, які необхідні їм для адаптації та працевлаштування.
З успішним закінченням курсів перепідготовки всіх випускників від імені Харківського міського голови Геннадія Кернеса привітав начальник відділу оборонної та мобілізаційної роботи Харківської міської ради Юрій Йожиков. «Проблеми працевлаштування військовослужбовців, звільнених у запас, мають особливе значення для нашого суспільства, і ми зобов'язані сприяти працевлаштуванню та соціальній адаптації цих людей. Програма дала реальні можливості з працевлаштування більш ніж 300 харківським військовослужбовцям. Сподіваюся, що вона працюватиме й далі. Міська влада готова надавати всіляку підтримку в її реалізації», - зазначив начальник відділу оборонної та мобілізаційної роботи міськради.
Як повідомив Надзвичайний і Повноважний Посол Данії Мікаель Борг-Хансен, на цей час у НАТО розглядають перспективи цієї програми наступного року. «Ця програма буде фінансуватися, але при цьому є умова, що й український уряд має виділяти кошти на перепідготовку та соціальну адаптацію колишніх військовослужбовців», - підкреслив посол.
Відзначимо, що цього року з 15 вересня розпочнеться наступний - восьмий - етап навчання на курсах у Харкові. На сьогодні вже понад 30 чоловік подали відповідні заяви.
Довідка. Фінансування перепідготовки колишніх військовослужбовців здійснює трастовий фонд програми НАТО «Партнерство заради миру» через Хмельницький центр перепідготовки та соціальної адаптації, який у 2009 році розширив свою діяльність на Харківську область. У Харкові партнером центру став Міжгалузевий інститут післядипломної освіти НТУ «ХПІ», на базі якого проходить навчання.
Останні новини
12:55 22.06.2026
У Далласі зібрали кошти на облаштування підземних шкіл Харкова12:01 22.06.2026
За тиждень Харків зазнав 20 ворожих ударів20:30 21.06.2026
У Холодногірському районі пройшли випускні вечори19:30 21.06.2026
Ігор Терехов: Ворог не залишить у спокої великі енергооб’єкти18:07 21.06.2026
У понеділок трамваї №5, 8 і тролейбус №6 змінять маршрути17:32 21.06.2026
У Харкові триває ліквідація наслідків ворожих обстрілів21:31 20.06.2026
Школи Новобаварського району провели випускні вечори17:01 20.06.2026
У неділю низка трамваїв і тролейбусів змінить маршрути16:08 20.06.2026
У Харкові попрощалися з рятувальником12:12 20.06.2026
Чим живе Харків: Головне за тиждень