Ігор Терехов обговорив з міжнародними партнерами підтримку енергетики та водопостачання Харкова

10:10 26.06.2026
Міжнародне співробітництво
Ігор Терехов обговорив з міжнародними партнерами підтримку енергетики та водопостачання Харкова

Харківський міський голова Ігор Терехов 25 червня у межах Конференції з питань відновлення України провів y Гданську зустріч з представниками Секретаріату Енергетичного співтовариства на чолі з директором Артуром Лорковським.

Сторони обговорили підготовку Харкова до нового опалювального сезону, встановлення обладнання, подальше залучення фінансування, а також потреби міста у сферах водопостачання та водовідведення.

Ігор Терехов подякував міжнародним партнерам за допомогу, яку Харків уже отримав для посилення енергетичної стійкості. За його словами, саме завдяки наданому обладнанню, генераційним потужностям і підтримці донорів місто змогло пройти надзвичайно складну зиму.

Окрему увагу під час зустрічі приділили водопостачанню. Міський голова підкреслив, що водопостачання та водовідведення сьогодні є одними з пріоритетних напрямів для Харкова. Серед головних викликів - значні втрати води в мережах, необхідність модернізації інфраструктури та покращення якості послуг для населення.

«Харків живе під обстрілами. Ми щодня маємо руйнування і стикаємося з новими викликами. Але місто працює, люди повертаються, і ми зобов’язані забезпечити їм тепло, воду, електроенергію та нормальні умови для життя. Саме тому підтримка партнерів для нас сьогодні має вирішальне значення», - зазначив Ігор Терехов.

Також мер розповів про управлінську реформу, яку Харків впровадив у комунальній сфері. Місто об’єднало підприємства теплопостачання, водопостачання та водовідведення в єдину структуру. За словами мера, цей досвід Харків частково перейняв у міста-партнера Нюрнберга.

«Ми зробили те, чого раніше не робило жодне українське місто: об’єднали теплові мережі, водопостачання та каналізацію в одне велике комунальне підприємство. Це дало нам більш ефективне управління, швидшу реакцію на звернення людей і зрозумілішу систему комунікації з мешканцями», - сказав Ігор Терехов.

Представники міжнародного донорського секретаріату відзначили, що Харків і Харківська область залишаються серед важливих партнерів у реалізації програм підтримки. За їхніми словами, для міста вже було передано обладнання на 20 млн євро.

Останні новини

10:10 26.06.2026
Ігор Терехов обговорив з міжнародними партнерами підтримку енергетики та водопостачання Харкова
09:09 26.06.2026
Харків залучає Швецію до посилення критичної інфраструктури
20:45 25.06.2026
Ігор Терехов обговорив на URC 2026 роль самоврядування у відбудові України
20:06 25.06.2026
Олександр Новак зустрівся з керівником офісу УВКБ ООН у Харкові
19:20 25.06.2026
Ігор Терехов підписав меморандум про співпрацю АПМГ з польськими містами
13:13 25.06.2026
Харківська міськрада підписала меморандум про співпрацю з ЮНІСЕФ
12:30 25.06.2026
У Харкові представили концепції відновлення пошкоджених будинків
11:38 25.06.2026
Харків підписав угоду з ЄБРР про фінансування проєкту модернізації системи теплопостачання
11:11 25.06.2026
Ігор Терехов закликав міжнародних партнерів підтримати розробку проєктів та стратегічних документів для розвитку прифронтових громад
09:01 25.06.2026
На вулиці Миру тимчасово заборонений рух транспорту
© 2026 Всі права на матеріали, розміщені на сайті, належать Харківській міській раді
Правила використання матеріалів сайту