ЗВЕРНЕННЯ до роботодавців, суб'єктів господарювання та громадян Харківщини
Шановні харків'яни!
Сплата податків і зборів своєчасно та в повному обсязі — обов'язок кожного громадянина, визначений статтею 67 Конституції України.
Окремі суб'єкти господарювання ігнорують виконання свого прямого обов'язку перед державою та громадою міста і області, використовуючи незадекларовану працю.
Це соціальне явище справляє значний негативний вплив на розвиток економіки країни, життєвий рівень людей.
Наслідком таких порушень є несвоєчасна виплата пенсій, недостатнє фінансування закладів охорони здоров'я, освіти, культури, низький рівень заробітної плати працюючих в бюджетних галузях, а також соціальних виплат малозабезпеченим сім'ям, сім'ям з дітьми та пенсійних виплат людям похилого віку, тобто залишаються незахищеними соціальні та матеріальні інтереси громадян.
Роботодавці, пам'ятайте: використання незадекларованої праці — грубе порушення трудового законодавства.
Відповідно до ст. 265 КзпП України, юридичні та фізичні особи — підприємці несуть відповідальність у вигляді штрафу у разі фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника.
Громадяни, поважайте свою працю і відстоюйте свої права!
Вам вирішувати, що є головним: працювати, щоб мати забезпечену старість, заможне майбутнє своїх дітей і онуків чи продовжувати працювати на свій ризик без соціального захисту держави.
Пам'ятайте, що зарплата в “конверті” сьогодні — це відсутність гарантій та впевненості завтра.
Настав час сказати: “Ні виплатам “тіньової заробітної плати!”
Вимагаємо від роботодавців припинити використання найманої праці без належного оформлення.
Незадекларована праця — прірва для працівників та роботодавців!
Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Основ'янського району Харківської міської ради