
Братчун Григорій Олександрович
Колишній начальник управління «Харківметробуд» (1971-2000).
Народився
Народився 24 серпня 1928 року в сел. Радалівка Полтавської області.
Освіта
1952 року закінчив Харківський гірничий інститут за фахом «гірничий інженер», після чого був направлений у місто Красноярськ на будівництво об'єктів оборонної промисловості.
Трудова діяльність
Працював начальником зміни, начальником дільниці, начальником виробничо-розподільчого відділу управління будівництва, заступником начальника, головним інженером, начальником управління будівництва.
1971 року був переведений у місто Харків начальником управління будівництва метрополітену.
Майже 30 років Г. О. Братчун очолював управління будівництва «Харківметробуд». У 1971 році він створював його з самого початку: підбирав кадри, організовував дослідження траси метро, винесення із зони будівництва підземних комунікацій і прокладання нових. Завдяки високому професіоналізму, рішучості, організаторським здібностям Г. О. Братчуна у Харкові був створений потужний загін метробудівників, який став основою АТ «Харківметробуд».
Під керівництвом Г. О. Братчуна достроково і з високою якістю були введені в експлуатацію Холодногірсько-заводська, Салтівська і перша черга Олексіївської ліній метрополітену - це більше 32 км рейкового шляху, 26 з 29 станцій метрополітену, які щодня обслуговують понад 800 тисяч харків'ян і гостей міста.
Почесні звання
Заслужений будівельник України, почесний транспортний будівельник, почесний залізничник.
Нагороди
Г. О. Братчун нагороджений двома орденами Леніна, орденами Жовтневої революції, Трудового Червоного Прапора, орденом «Знак Пошани», йому присвоєно почесні звання «Заслужений будівельник України», «Почесний транспортний будівельник», «Почесний залізничник». У 1995 році Г. О. Братчун нагороджений Почесною відзнакою Президента України за значний особистий внесок у забезпечення будівництва і введення в дію першої пускової дільниці третьої черги Харківського метрополітену.